Takım

“Bir araya gelmek, başlangıçtır. Beraberliği sürdürmek, gelişmedir. Beraber çalışabilmek ise başarıdır.” – Henry Ford

 • placeholder

  Serkan Kızıl

  Kurucu ve Yönetici Ortak

  Taxim Capital’i kurmadan önce Abu Dhabi Devleti’nin sahip olduğu yatırım grubu Invest AD’nin (ADIC) özel sermaye yatırımları bölümünün genel müdürü olarak Fon'un, Türkiye, Körfez Bölgesi ve Kuzey Afrika’daki yatırımlarını yönetmiştir. 2008 yılında, şirketin Türk özel sermaye yatırım ofisini ve takımını kurmuştur. Görevi süresince, çeşitli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı, başkan yardımcılığı ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Invest AD öncesinde ise dünyanın en saygın yatırım bankalarından biri olarak bilinen Goldman Sachs’ın New York ve Londra’daki yatırım bankacılığı bölümlerinde yönetici direktör olarak toplam 9 yıl çalışmıştır. Goldman Sachs’taki görevi süresince pek çok birleşme ve satın almada, özel sermaye yatırımlarında, finansman, halka arz, sermaye artırımı ve borç işlemlerinde rol almıştır. İş hayatına denetim ve danışmanlık şirketi Coopers & Lybrand’in İstanbul ofisinde başlayan Kızıl, aynı zamanda yönetiminde yoğun biçimde söz sahibi olduğu bir aile şirketi ortamından gelmektedir. Kızıl, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Florida Üniversitesi Hough Graduate School of Business’da tamamlamıştır.

 • placeholder

  Yalçın Nak

  Kurucu ve Yönetici Ortak

  Taxim Capital’i kurmadan önce 6 yıl boyunca Acıbadem Sağlık Grubu’nda ticari operasyonlardan (hastaneler, tıp merkezleri, hekim ödemeleri, sigorta şirketleri, bütçeleme, fiyatlama, uluslararası iş geliştirme, kurumsal iletişim vb) sorumlu genel müdür yardımcısı (COO) olarak görev yapmıştır. Acıbadem öncesinde, Memorial Sağlık Grubu’nda genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak 3 yıl, PwC’nin strateji ve yönetim danışmanlık bölümü olan PwC Consulting’de ülke direktörü olarak 2 yıl, Dünyanın en saygın strateji danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’de müşteri ilişkileri ve proje müdürü olarak 5 yıl ve hızlı tüketim malları sektöründe dünyanın en büyük kurumlarından olan Procter&Gamble’ın Almanya ve Türkiye ofislerinde planlama ve ürün yönetimi müdürü olarak toplam 7 yıl görev yapmıştır. Nak, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ABD Chicago’daki Northwestern Üniversity J.L. Kellogg Graduate School of Management’ta tamamlamıştır. Nak, yüksek öğrenimini TEV (Türk Eğitim Vakfı), American Fulbright ve VKV (Vehbi Koç Vakfı) bursiyeri olarak geçirmiştir. Geçmişte TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Halihazırda TOBB’un (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Girişim Sermayesi Meclisi ve Endeavor’un İstanbul şubesi üyesidir.

 • placeholder

  Selahattin Zoralioğlu

  Kurucu ve Yönetici Ortak

  Taxim Capital'i kurmadan önce, merkezi Londra’da bulunan bir özel sermaye yatırım fonu olan Pamplona Capital Management firmasının ortaklarından biri olarak 9 yıl boyunca görev yapmıştır. Pamplona’daki görevi süresince Avrupa’da başarılı yatırımlarda bulunmuş ve ayrıca fonun Türkiye’deki yatırım çalışmalarını yürütmüştür. Pamplona’dan önce dünyanın en saygın yatırım bankalarından biri olarak bilinen Merrill Lynch’in Londra’daki yatırım bankacılığı bölümünde şirket birleşme ve satın alma işlemlerinde görev yapmıştır. Dünyanın en saygın strateji danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’de ise Türkiye’deki ve Körfez bölgesindeki şirketler için strateji geliştirme ve operasyonel gelişim konularına yönelmiştir. Zoralioğlu lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Chicago’daki Northwestern Üniversity J.L. Kellogg Graduate School of Management’ta tamamlamıştır.

 • placeholder

  Berkin Mungan

  Ortak

  Taxim Capital’e katılmadan önce, büyük İtalyan bankalarından olan UniCredit’in Londra’daki Özel Yatırım Grubu’nda direktör olarak sekiz yıl çalışmış, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki özel sermaye yatırımlarının oluşturulması ve yönetimine odaklanmış ve Türkiye’deki ekibin operasyonlarına liderlik etmiştir. Ondan önce, CA-IB Corporate Finance firmasında (daha sonra UniCredit’e dahil oldu) ve İstanbul’da Garanti Menkul Değerler’de yatırım bankacısı olarak dört yıl çalışmış ve birleşme ve satın almalar ile özelleştirme ve sermaye piyasası işlemlerine katılmıştır. Kariyerine Citibank’ta para piyasası uzmanı olarak başlayan Mungan, lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliğinde tamamladıktan sonra İşletme ve Finans Yüksek Lisansını (MBA) ABD Arizona Üniversitesi’nden almış olup aynı zamanda CFA sertifikasına sahiptir.

 • placeholder

  Tan Erten

  Finansal Operasyon ve Yatırım Direktörü

  Taxim Capital’e katılmadan önce, yerel bir bağımsız danışmanlık şirketi olan PAL Danışmanlık’ta ortak olarak çalışmış ve bu görevi esnasında çeşitli şirket birleşme ve satın alma işlemleri ile özelleştirme danışmanlık projelerini yürütmüştür. PAL Danışmanlık’taki görevi öncesinde, Londra’da kayıtlı, 200 milyon poundluk yatırım hacmine sahip ve Türkiye odaklı bir gayrimenkul özel sermaye yatırım fonu olan Ottoman Fund’ın yöneticisi olan Development Capital Management (DCM) isimli bir başka yatırım firmasında da finans direktörü olarak çalışmıştır. İş hayatına ABD Florida merkezli bir teknoloji start-up firması olan Applied Digital Technology’de başlayan Erten, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Florida Üniversitesi Hough Graduate School of Business’da tamamlamıştır.

 • placeholder

  Muhterem Şenel

  Müdür

  Taxim Capital’e katılmadan önce Türkiye’nin öncü butik yatırım danışmanlığı firmalarından olan Ünlü&Co’da şirket birleşme ve satın alma işlemleri uzmanı olarak görev yapmıştır. Perakende, tüketim malları, ticari hizmetler, banka dışı finans hizmetleri ve altyapı gibi çeşitli sektörlerden müşterilere danışmanlık hizmeti vermiştir. Ayrıca, telekom şirketi Ericsson’da Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi teknoloji danışmanı olarak görev almıştır. Şenel, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Michigan Üniversitesi Ross School of Business’ta tamamlamıştır.

 • placeholder

  Atilla Korkut

  Müdür

  Taxim Capital’e katılmadan önce Türkiye’nin öncü butik yatırım danışmanlığı firmalarından olan Pragma’da şirket birleşme ve satın alma işlemleri uzmanı olarak görev yapmıştır. Pragma’dan önce ise stratejik iş danışmanlığı şirketi olan A.T.Kearney’de, global bir gıda şirketi olan Kellogg’s’da ve Acar Menkul Değerler’de görevler üstlenen Korkut, lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Michigan Üniversitesi Ross School of Business’ta tamamlamıştır.

 • placeholder

  Ömer Birgen

  Müdür

  Taxim Capital’e katılmadan önce, aile şirketi olan Birgen İnşaat’ta genel müdür olarak görev yapmış, bu süre boyunca finans, stratejik planlama, satış ve pazarlama, satın alma işlerini yönetmiştir. Birgen İnşaat’tan önce ise strateji danışmanlık şirketi Boston Consulting Group’un Chicago ve New York ofislerinde hızlı tüketim, dayanıklı tüketim, ilaç gibi farklı sektörlerdeki müşterilere danışmanlık yapmıştır. BCG’deyken özel sermaye fonu müşterilerinin çeşitli ‘due diligence’ projelerini yönetmiştir. Birgen, lisans eğitimini Northwetsern Üniversitesi İnşaat Mühendisliği ve Ekonomi bölümlerinde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise University of Pennsylvania The Wharton School’da tamamlamıştır.

 • placeholder

  Yusuf Özel

  Kıdemli Uzman

  Taxim Capital’e katılmadan önce, lider yatırım bankalarından olan UBS’in Londra ofisinde Sağlık ve Perakende & Tüketim Malları takımlarında çalışmıştır. Onun öncesinde, UBS’in İstanbul ofisinde şirket birleşme ve satın alma işlemleri uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu süreçte, Yusuf birçok birleşme ve satın almalar ile özelleştirme ve sermaye piyasası işlemlerine danışmanlık vermiştir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır.

 • placeholder

  Efe Deniz Kılıç

  Uzman

  Taxim Capital’e katılmadan önce Türkiye'nin önde gelen yatırım danışmanlığı firmalarından olan Pragma’da şirket birleşme ve satın alma işlemleri uzmanı olarak görev yapmıştır. Bu süreçte, endüstriyel ürünler, tüketim malları, sağlık ve altyapı gibi çeşitli sektörlerden müşterilere danışmanlık hizmeti vermiştir. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünde tamamlayan Kılıç, Finans Yüksek Lisansını ise İspanya Barcelona’daki ESADE Business School’da tamamlamıştır.

 • placeholder

  Aslı Yıldız

  Yönetici Asistanı

  Taxim Capital’e katılmadan önce insan kaynakları bulma ve yerleştirme firması Heidrick & Struggles, strateji danışmanlık şirketi McKinsey ve bilgi teknolojisi firması Intel’de yönetici asistanlığı yapmıştır.