Ortaklıklar

Big Chefs

2007 yılında kurulan Big Chefs, gün boyu hizmet veren “rahat restoran – casual dining” klasmanında Türkiye’nin en büyük ve en hızlı büyüyen restoran zinciridir.

Kuruluşu Ankara, büyümesi ise İstanbul merkezli olan Big Chefs’i diğerlerinden ayıran özelliği, türk ve dünya mutfaklarından esinlenmiş güvenilir ve taze hazırlanmış yemekleri, sıcak bir ev ortamında, samimi bir itina ve yaratıcı modern bir servisle makul fiyatlarda müşterilerine sunabiliyor olmasıdır.

Sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Big Chefs, Türkiye’de İstanbulve bir çok Anadolu şehrinde, yurtdışında ise ekseriyetle Körfez bölgesinde hızla şubeleşmekte ve Avrupa’daki ilk restoranını Almanya Frankfurt’ta açmak üzere çalışmaktadır.

Big Chefs önümüzdeki dönemlerde Türkiye’deki şube ağını genişletmesinin yanı sıra Avrupa, Uzak Doğu ve Körfez coğrafyalarınki yayılmasını sürdürmeyi hedeflemektedir.

netcad-yeni-visual

Netcad

1989 yılında kurulan Netcad, konum tabanlı bilgi sistemleri (GIS) ve bilgisayar destekli arazi ve imar işleri tasarımı (CAD) konularında uzmanlaşmış lider bir yazılım şirketidir.

Ankara merkezli olan Netcad arazi ve şehir planlama, imar ve kadastro, müteahhitlik, inşaat, altyapı bankacılık, telekom ve sigorta gibi sektörler ile haritacılık, tarım, ormancılık, jeoloji ve madencilik gibi sanayi dallarındaki müşterilerine mühendislik ve tasarım çözümleri sağlamaktadır.

Müşterilerinin gelişmekte olan ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan Netcad, zaman içinde geniş çeşitlilik arz eden ürünleri ve teknolojisi etrafında sadık bir eko-sistem oluşturmuş, müşteri tabanını belediyelere, kamu kuruluşlarına ve özel sektör firmalarına yaymış, sektörünün çözüm standartı haline gelmiş ve nihayetinde birçok üniversitenin ilgili fakülte ve meslek yüksek okullarında okutulan zorunlu meslek dersi haline gelmiştir.

Netcad önümüzdeki dönemde bir yandan Türkiye’deki mevcudiyetini pekiştirmek ve diğer yandan da iş birlikleri kurarak yurtdışı pazarlara açılmayı hedeflemektedir.

Suwen

2005 yılında kurulan Suwen, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir iç giyim perakende şirketidir.

İstanbul merkezli olan Suwen’in ürün yelpazesi iç çamaşırı, sabahlık, ev içi giyim, plaj giyimi, çorap, tight ve pijamalardan oluşmaktadır. Ürünler sadece kendi markasını taşıyan perakende mağazalarda ve bazı seçkin çok katlı mağazaların kendi markasını taşıyan reyonlarında satılmakta ve bu perakende ağı her geçen hafta büyümektedir.

Suwen, kadınların en çok tercih ettiği iç giyim markası olarak hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

suwen-2021-06
alke-2021-01

Alke

1995 yılında kurulan Alke, ülkemiz veteriner ilaçları sektörünün kalitesi ile öne çıkmış markalı üreticilerinden biridir.

İstanbul merkezli olan Alke, özellikle büyük ve küçük baş hayvan sağlığı için kullanılan hormon, antibiyotik, antienflamatuar ve antiseptik türlerine odaklanmış ürünlerini, Tokat ilimizde kurulu modern tesislerinde uluslararası GMP – Good Manufacturing Practice (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üreterek, hem kendi markası hem de tanınmış (itibarlı) uluslararası markalar altında yurtiçi ve ihraç pazarlarına sevk etmektedir. Kaliteye ve GMP disiplinine bağlılığı ile piyasadaki yerini ve saygınlığını artırmakta olan Alke, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden almış olduğu GMP Uyum Sertifikaları sayesinde markalı ihraç yapabilmeyi başarmış sektörün ender yerli firmalardandır.

Alke, AR-GE faaliyetlerini artırarak ürün yelpazesini genişletmeyi ve hem yurtiçi hem de ihraç pazarlarındaki payını ve bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir.

Cyberwise

Cyberwise, Türkiye’nin siber güvenlik alaninda öncü iki firması Biznet ve Securrent’in bütünleşmesinden doğmuştur. Sistem entegrasyonu, danışmanlık ve yönetilen güvenlik servislerini kapsayan geniş bir yelpazede her ölçekteki firmalara hizmet veren, ülkemizin en yaygın ve yetkin platformudur.

2000 yılında Ankara’da kurulmuş olan Biznet, sunduğu güvenlik denetimi ve sızma testi hizmetleriyle müşterilerinin Bilgi Teknolojisi altyapılarının güncel tehditlere karşı ne kadar hazır olduğunun belirlenmesine yardımcı olmaktadır. Şirket bu hizmetlerinin yanı sıra bünyesinde bulundurduğu Siber Güvenlik Operasyon Merkezi (SGOM) ile müşterilerinin karşılaşabileceği siber tehditlere karşı 7/24 gerçek zamanlı izleme, uyarı ve müdahale hizmet vermektedir.

2009 yılında İstanbul’da kurulmuş olan Securrent, ağ güvenliği, kimlik ve erişim yönetimi ve veri güvenliği gibi farklı alanlarda uzmanlaşmış, dünyanın önde gelen siber güvenlik firmalarının Türkiye çözüm ortağı olarak ürün satış, kurulum ve destek hizmeti vermektedir. Şirket bu alanda bir çok global oyuncunun Türkiye’deki lider çözüm ortağıdır.

doganay-2021-01

Doğanay

1997 yılında kurulan Doğanay, Türkiye’de şalgam ve limonata gibi geleneksel içecekler ile sirke-sos sektörlerinin en bilinen şirketidir.

Adana merkezli olan Doğanay’ın temel başarısı Çukurova yöresine ait geleneksel şalgamı, öncelikle doğal tadına ve yapım usulüne sadık kalarak endüstriyel ölçekte üretebilmesi, ardından da, fermente bir ürün olduğu için sağlık veren bu lezzeti Türkiye’nin tüm sofralarına taşıyabilmiş olmasıdır. Bugün Türkiye’de şalgam demek Doğanay demektir. Doğanay, zamanla elma, üzüm ve balsamik sirke çeşitlerini, nar ekşisi, limon suyu ve acı biber soslarını ve ev usulü limonatayı da ürün gamına eklemiştir. Doğanay ürünleri günümüzde ulusal çapta bakkal, market, restoran ve otel gibi bir çok farklı kanal ve noktada Doğanay Şalgam, Nare Sos ve Lita Limonata markaları ile tüketicilerin beğenisine sunulmaktadır.

Doğanay, önümüzdeki dönemde Türkiye’nin benzer geleneksel ve sağlıklı içeceklerini ve ürünlerini de ürün gamına ilave ederek pazar payını artırmayı, aynı zamanda bu ürünleri yurtdışı pazarlara etkin bir şekilde sunarak hızla büyümeyi hedeflemektedir.

Moltek

2007 yılında kurulan ve merkezi Gebze’de bulunan Moltek, Türkiye’nin lider radyofarmasötik üreticisi ve radyo eczane operatörüdür. Moltek, özellikle kanser teşhis ve giderek artan biçimde de tedavisinde kullanılan radyofarmasötiklerin (radyasyon yayan ilaçlar) üretim, satış ve dağıtımını yapan Türkiye’deki lider sağlık şirketlerinden birisidir.

Moltek, 150 kişiyi bulan nitelikli personeliyle, bir yandan Gebze’de bulunan GMP sertifikalı tesislerinde PET çekimlerinde kullanılan F-18 (FDG) ajanlarını üretmekte, öte yandan yaptığı yeni yatırımlar ile ürün portföyünü genişletmekte, özellikle nöroendokrin tümörler (NET) ve prostat kanseri teşhis ve tedavisinde çığır açarak başarı oranlarını ciddi oranda artıran Galyum-68 ile Lutesyum-177 isimli radyofarmasötik ajanlarının ülkemizdeki bilinirlik ve kullanımının yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Moltek bu kapsamda birçok vakıf, devlet, üniversite ve özel hastaneye hizmet vermektedir.

Moltek, AR-GE ve üretim yatırımlarını ile yerel ve çok uluslu kurumlarla yaptığı iş birliklerini artırarak, Türkiye ve yakın coğrafyada büyümesini sürdürmeyi hedeflemektedir.

moltek
Yilpar_Visual

Yılpar

1959 yılında kurulan, 1972 yılından beri kendinden yapışkanlı etiket üretimi yapan ve 2005 yılı itibariyle esnek ambalaj alanına odaklanmaya karar veren İzmir merkezli Yılpar Ambalaj, günümüz itibariyle Türkiye’nin önde gelen plastik ve alüminyum bazlı esnek ambalaj üreticilerinden biri haline gelmiştir. Yılpar Ambalaj, ağırlıklı olarak gıda ve içecek üreticileri tarafından kullanılan rotogravür ve flexographic baskılı, tek katlı ve çok katlı esnek ambalaj ürünleri üretmektedir. Ek olarak, Yılpar kendinden yapışkanlı etiket üretimine de devam etmektedir.

Taxim Capital ve Yılancıoğlu ailesinin ortaklığı altında Yılpar bölgesel bir oyuncu olma amacına odaklanacaktır. Bu çerçevede daha geniş ve modern bir üretim tesisine taşınıp yüksek verimliliğe sahip yeni nesil ekipman yatırımları gerçekleştirerek üretim kapasitesini ve yetkinliğini arttırmayı ve bu sayede ürün portföyünü genişletmeyi, ihracat pazarlarını çeşitlendirerek ihracat hacmini artırmayı ve yurtiçi pazar pozisyonunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.