Ortaklıklar

Big Chefs

2007 yılında kurulan Big Chefs, gün boyu hizmet veren “rahat restoran – casual dining” klasmanında Türkiye’nin en büyük ve en hızlı büyüyen restoran zinciridir.

Kuruluşu Ankara, büyümesi ise İstanbul merkezli olan Big Chefs’i diğerlerinden ayıran özelliği, türk ve dünya mutfaklarından esinlenmiş güvenilir ve taze hazırlanmış yemekleri, sıcak bir ev ortamında, samimi bir itina ve yaratıcı modern bir servisle makul fiyatlarda müşterilerine sunabiliyor olmasıdır.

Sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Big Chefs, Türkiye’de İstanbulve bir çok Anadolu şehrinde, yurtdışında ise ekseriyetle Körfez bölgesinde hızla şubeleşmekte ve Avrupa’daki ilk restoranını Almanya Frankfurt’ta açmak üzere çalışmaktadır.

Big Chefs önümüzdeki dönemlerde Türkiye’deki şube ağını genişletmesinin yanı sıra Avrupa, Uzak Doğu ve Körfez coğrafyalarınki yayılmasını sürdürmeyi hedeflemektedir.

Netcad

1989 yılında kurulan Netcad, konum tabanlı bilgi sistemleri (GIS) ve bilgisayar destekli arazi ve imar işleri tasarımı (CAD) konularında uzmanlaşmış lider bir yazılım şirketidir.

Ankara merkezli olan Netcad arazi ve şehir planlama, imar ve kadastro, müteahhitlik, inşaat, altyapı bankacılık, telekom ve sigorta gibi sektörler ile haritacılık, tarım, ormancılık, jeoloji ve madencilik gibi sanayi dallarındaki müşterilerine mühendislik ve tasarım çözümleri sağlamaktadır.

Müşterilerinin gelişmekte olan ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan Netcad, zaman içinde geniş çeşitlilik arz eden ürünleri ve teknolojisi etrafında sadık bir eko-sistem oluşturmuş, müşteri tabanını belediyelere, kamu kuruluşlarına ve özel sektör firmalarına yaymış, sektörünün çözüm standartı haline gelmiş ve nihayetinde birçok üniversitenin ilgili fakülte ve meslek yüksek okullarında okutulan zorunlu meslek dersi haline gelmiştir.

Netcad önümüzdeki dönemde bir yandan Türkiye’deki mevcudiyetini pekiştirmek ve diğer yandan da iş birlikleri kurarak yurtdışı pazarlara açılmayı hedeflemektedir.

Suwen

2005 yılında kurulan Suwen, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir iç giyim perakende şirketidir.

İstanbul merkezli olan Suwen’in ürün yelpazesi iç çamaşırı, sabahlık, ev içi giyim, plaj giyimi, çorap, tight ve pijamalardan oluşmaktadır. Ürünler sadece kendi markasını taşıyan perakende mağazalarda ve bazı seçkin çok katlı mağazaların kendi markasını taşıyan reyonlarında satılmakta ve bu perakende ağı her geçen hafta büyümektedir.

Suwen, kadınların en çok tercih ettiği iç giyim markası olarak hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.

Alke

1995 yılında kurulan Alke, ülkemiz veteriner ilaçları sektörünün kalitesi ile öne çıkmış markalı üreticilerinden biridir.

İstanbul merkezli olan Alke, özellikle büyük ve küçük baş hayvan sağlığı için kullanılan hormon, antibiyotik, antienflamatuar ve antiseptik türlerine odaklanmış ürünlerini, Tokat ilimizde kurulu modern tesislerinde uluslararası GMP – Good Manufacturing Practice (İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üreterek, hem kendi markası hem de tanınmış (itibarlı) uluslararası markalar altında yurtiçi ve ihraç pazarlarına sevk etmektedir. Kaliteye ve GMP disiplinine bağlılığı ile piyasadaki yerini ve saygınlığını artırmakta olan Alke, Avustralya, Yeni Zelanda, Rusya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden almış olduğu GMP Uyum Sertifikaları sayesinde markalı ihraç yapabilmeyi başarmış sektörün ender yerli firmalardandır.

Alke, AR-GE faaliyetlerini artırarak ürün yelpazesini genişletmeyi ve hem yurtiçi hem de ihraç pazarlarındaki payını ve bilinirliğini artırmayı hedeflemektedir.