Ortaklıklar

Big Chefs

2007 yılında kurulan Big Chefs, gün boyu hizmet veren “rahat restoran – casual dining” klasmanında Türkiye’nin en büyük ve en hızlı büyüyen restoran zinciridir.

Big Chefs’i diğerlerinden ayıran özelliği, türk ve dünya mutfaklarından esinlenmiş güvenilir ve taze hazırlanmış yemekleri, sıcak bir ev ortamında, samimi bir itina ve yaratıcı modern bir servisle makul fiyatlarda müşterilerine sunabiliyor olmasıdır.

Big Chefs’in kuruluşu Ankara büyümesi ise İstanbul merkezlidir. Sadık bir müşteri kitlesine sahip olan Big Chefs Türkiye’de İstanbul’da ve bir çok Anadolu şehrinde, yurtdışında ise ekseriyetle Körfez bölgesinde hızla şubeleşmektedir.

Big Chefs önümüzdeki dönemde Türkiye’deki şube ağını genişletmenin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu coğrafyalarına da yayılmayı hedeflemektedir.

Netcad

1989 yılında kurulan Netcad, coğrafi bilgi sistemleri (GIS) ve bilgisayar destekli arazi ve imar işleri tasarımı (CAD) konularında uzmanlaşmış lider bir yazılım şirketidir.

Ankara merkezli olan Netcad arazi ve şehir planlama, imar ve kadastro, müteahhitlik, inşaat ve altyapı sektörleri ile haritacılık, tarım, ormancılık, jeoloji ve madencilik gibi sanayi dallarındaki müşterilerine mühendislik ve tasarım çözümleri sağlamaktadır.

Sektörünün gelişen ihtiyaçlarını başarıyla karşılayan Netcad, zaman içinde geniş çeşitlilik arz eden ürünleri ve teknolojisi etrafında sadık bir eko-sistem oluşturmuş, müşteri tabanını belediyelere, kamu kuruluşlarına ve özel sektör firmalarına yaymış, sektörünün çözüm standartı haline gelmiş ve nihayetinde birçok üniversitenin ilgili mühendislik fakültelerinde ve meslek yüksek okullarında okutulan zorunlu meslek dersi haline gelmiştir.

Netcad önümüzdeki dönemde bir yandan Türkiye’deki mevcudiyetini pekiştirmek ve diğer yandan da iş birlikleri kurarak yurtdışı pazarlara açılmak niyetindedir.

Suwen

2005 yılında İstanbul’da kurulan Suwen, Türkiye’de kendi markası ve tasarımı ile üretim yapan, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir iç giyim perakende şirketidir.

Suwen’in ürün yelpazesi iç çamaşırı, sabahlık, ev içi giyim, plaj giyimi, çorap, tight ve pijamalardan oluşmaktadır. Ürünler sadece kendi markasını taşıyan perakende mağazalarda ve bazı seçkin çok katlı mağazaların kendi markasını taşıyan reyonlarında satılmakta ve bu perakende ağı her geçen hafta büyümektedir.

Suwen, kadınların en çok tercih ettiği iç giyim markası olarak hem Türkiye’deki perakende ağını genişletmeyi hem de Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine yayılmayı hedeflemektedir.